Skarpety damskie da się lubić!

Jest taka część garderoby kobiecej, o której bardzo rzadko się mówi i przywiązuje się do niej bardzo małą wagę. Skarpety damskie traktowane są jako mały, nic nieznaczący szczegół, jednak mogą one zmienić wygląd każdej stylizacji. Zarówno sprawić, że ich posiadaczka będzie wyglądać ciekawie i nowocześnie, jak i nadać kobiecie kiczowatego wyglądu.
Ponieważ lato jest w pełnym rozkwicie, zacznijmy od skarpetek damskich do balerin. Moim zdaniem powinna mieć je w swojej szafie każda kobieta.  Myślę, że to bardzo praktyczne rozwiązanie, gdy obcierają nas nasze ukochane balerinki, co niestety bardzo często się zdarza. Niezaprzeczalną zaletą takich skarpetek jest również to, że gdy je założymy, noga nie ślizga nam się w bucie tak, jak byłoby to w przypadku założenia balerin na bose stopy. Takich skarpet damskich do balerin mamy kilka rodzajów. Mogą być one gładkie, z nadrukowanymi wzorkami, lub koronkowe. Te koronkowe szczególnie przypadają kobietom do gustu, ponieważ świetnie prezentują się na stopie. Przez niektóre kobiety nie są nawet noszone ze względów praktycznych, a po prostu jako ozdoba.
Skarpety damskie to również cienkie, pończosznicze skarpetki. Kobiety bardzo lubią je nosić. Ale uwaga! Gdy mamy odkryte nogi, a ściągaczy tych skarpet nie zakrywają żadne spodnie, zdaniem wielu stylistów wygląda to nieładnie, a wręcz kiczowato. Skarpety damskie cienkie również bardzo źle wyglądają w towarzystwie sandałów, jedyne wyjątki to skarpety damskie cienkie bez grubych wzmocnień na palcach, oraz skarpety damskie z gołymi palcami. Tak, są takie. Nosi się je w podobny sposób jak japonki, i świetnie chronią stopę przed otarciami, a gołe palce w naszych sandałkach wyglądają wtedy tak, jak powinny wyglądać! Problemem jednak jest ciężka dostępność takich skarpetek.
Teraz czas na grubsze skarpety damskie. Zazwyczaj zakładane są w okresie jesienno-zimowym, lub do stylizacji sportowych, w których królują półbuty potocznie zwane „adidasami”, czy też trampki. Tutaj mamy nieograniczone fasony, wzory i kolory skarpet. Kropki, paski, gwiazdki, serduszka- do wyboru, do koloru. Jeśli chodzi o fason, prym wiodą skarpety damskie, tak zwane „stopki”, kończące się tuż w okolicach kostki. Do niezaprzeczalnych ulubieńców kobiet w okresie zimowym, należą grube, długie skarpety, do których najlepiej założyć buty aż o rozmiar większe. Takie ciepłe, najczęściej wełniane skarpety damskie świetnie ogrzewają nasze stopy w długie, zimowe wieczory, kiedy aż nie chce się wychodzić z domu.
Jak widać, skarpety damskie to nie tylko nic nieznaczący dodatek, gdyż ich odpowiedni dobór ma bardzo duże znaczenie tak dla wyglądu, jak i komfortu ich właścicielki.