Regały paletowe – które będą odpowiednie

Regały paletowe, jak sama nazwa pozwala się domyślać, to dość szczególny ich rodzaj. Jak sama nazwa pozwala się domyślić, umożliwiają przechowywanie produktów na paletach, w opakowaniach zbiorczych. Dzięki temu o wiele szybciej mogą być one przenoszone z jednego miejsca na drugie, korzystają z wózków widłowych.
Regały paletowe dostępne są obecnie w kilku wariantach, które umożliwiają wybranie idealnego sposobu przechowywania towaru. Bardzo często są to tak zwane regały wysokiego składowania, umożliwiające przechowywanie towaru na dużych wysokościach. Dzięki temu oszczędza się bardo dużo miejsca, ponieważ magazyn nie musi zajmować tak dużej powierzchni, jest za to o wiele wyższy.
Najczęściej spotykane są regały paletowe rzędowe. Ich zaletą jest przede wszystkim to, że umożliwiają dostęp bez większych problemów do każdego znajdującego się w magazynie towaru. Poza tym w sytuacji, gdy zachodzi konieczność zmiany ich ustawienia, ten typ regałów umożliwia wykonanie takich prac stosunkowo szybko.

Kolejnym sposobem na efektywne przechowywanie towarów są także regały paletowe wjezdne. Tutaj na specjalnych szynach umieszcza się palety z towarem, wózek w tym celu wjeżdża w głąb regału, aby ustawić je w odpowiednim miejscu. Towar, który został ustawiony jako pierwszy, zdejmowany jest jako ostatni , według tak zwanego systemu LIFO. Ten system regałów nie wymaga tak wielu korytarzy dla poruszania się wózków widłowych, co powoduje, że można o wiele lepiej wykorzystać przestrzeń magazynową. Podobne do nich są regały paletowe przepływowe. Tutaj towar umieszczany jest na regale z jednej strony, zaś jego odbiór następuje z drugiej. Jest to tak zwany system FIFO, czyli towar zapakowany jako pierwszy na regale również zostanie z niego jako pierwszy zdjęty.

Do produkcji regałów paletowych wykorzystuje się najwyższej jakości materiały. Trwałość to bowiem najbardziej istotny czynnik., na który zwracają uwagę klienci. Dzięki temu że regały wykonane są starannie i z odpowiednich materiałów, mogą być one bez przeszkód użytkowane długi czas.