Krem dla alergików – jaki wybrać?

Alergia skórna to najczęściej alergia kontaktowa. W wyniku styczności z substancją uczulającą, na skórze pojawiają się zmiany. Mogą to być czerwone plamy, wysypka, łuszczące się płaty suchego naskórka. To bardzo uciążliwa dolegliwość. Czynnikiem alergizującym często są pyłki kwiatowe, kurz, chemikalia, sierść, a nawet tkaniny. Osoby cierpiące na alergie skórne na każdym kroku muszą podejmować trudne wybory. Od kremów, poprzez środki myjące i piorące, aż po kosmetyki kolorowe – wszystko może wywołać niepożądaną reakcję. 

Specjalistyczna pielęgnacja cery alergicznej

Krem dla alergików nie może zawierać substancji uczulających. Takimi substancjami są nie tylko chemikalia, ale również komponenty naturalne. Pochodne ropy naftowej, kompozycje zapachowe, barwniki i inne sztuczne dodatki są niebezpieczne dla alergika. Równie uciążliwe są jednak ekstrakty roślin alergizujących, takich jak cytrusy, zielona herbata, bergamotka, miód i pozostałe produkty pszczele.

Cera alergiczna wymaga użycia kosmetyków wielofunkcyjnych. Krem dla alergików to nie tylko bezpieczny preparat, który nie uczula. To także ważny element terapii. Odpowiedni wyrób medyczny pomoże odbudować barierę ochronną skóry. Dlatego dobry krem dla alergików zawiera komponenty pełne cennych substancji czynnych, a jednocześnie neutralne dla skóry. Są to przede wszystkim naturalne oleje z oliwek, słonecznika, kukurydzy czy nasion z czarnej porzeczki. Oleje bogate w kwasy omega 3, 6 i 9 pomagają wypełnić powstałe ubytki, przyspieszają gojenie, zapobiegają przesuszaniu i odbudowują barierę ochronną.

Aby tę barierę podtrzymać konieczne jest dostarczenie prebiotyków. Odpowiednia mikroflora jest warunkiem zdrowia organizmu i skóry. Kolejny niezbędny składnik to mocznik. Według badań, mocznik jest wytwarzany przez skórę i jest to komponent odpowiedzialny za jej optymalne nawilżenie. Dlatego znajdziemy tę substancję w składzie każdego specjalistycznego kremu dla alergików.

Krem dla alergików, czyli wyrób medyczny

Poszukując idealnego kremu, warto zapytać farmaceutę o wyroby medyczne. Takim mianem określane są tylko preparaty rzeczywiście pomocne w leczeniu objawowym. W przypadku alergii skórnej, zły wybór może poskutkować wykwitami. Jeśli kosmetyk określony został przez producenta, jako krem do cery wrażliwej – nie oznacza to, że będzie odpowiedni dla alergika. Kosmetyki drogeryjne mogą spowodować podrażnienia. Takie stany alergiczne często wymagają leczenia maściami na receptę. Niestety sterydy stosowane doustnie i zewnętrznie nie są bezpieczne w nadmiarze. Warto więc zapobiegać takim sytuacjom i ostrożnie dobierać preparaty pielęgnujące.

Krem dla alergików to nie wszystko. Bardzo ważne jest właściwe oczyszczanie skóry, bez uszkadzania naturalnej warstwy ochronnej. Każdy środek powinien być dobierany z rozwagą. Dotyczy to również szamponów, balsamów i emulsji, mydeł, perfum i dezodorantów. Także kosmetyki kolorowe stanowią niemałe zagrożenie dla alergików. Stosowanie kremu, należy więc łączyć z kompleksową pielęgnacją. Przemyślane wybory zaowocują świetnymi efektami.

Warto przeczytać: https://allergoff.pl/artykuly/krem-dla-alergikow-podpowiadamy-jaki-wybrac-i-na-co-zwrocic-uwage-przed-zakupem/

kanlux.com/pl/produkt/24530/LEDS-B-7-2W-M-IP00RGB