Kolonie Czaplinek – bezpieczne wakacje pełne wrażeń.

Kolonie dla dzieci obecnie stały się bardzo popularną formą spędzania wakacji. Nic w tym dziwnego. Nie sposób zapewnić dziecku w domu tylu atrakcji, jakie czekają na nie właśnie na koloniach dla dzieci. Dodatkowo pociechy są pod stałą kontrolą opiekunów, a więc są w pełni bezpieczne. Organizatorzy oferują kolonie nad morzem, w górach oraz nad jeziorami. Największą popularnością cieszą się te lokalizacje, gdzie dzieci mają dostęp do wody. Dzieci przecież uwielbiają kąpiele i zabawy na plaży. Kolonie organizowane są głównie dla dzieci w przedziale wiekowym 8-12 lat.

Kolonie Czaplinek to coroczny hit. Wiąże się to z całą pewnością z jeziorem Drawsko, które daje ogromne możliwości turystom. Dodatkowo jest to duże oraz czyste jezioro. Zachęca dzieci do kąpieli oraz uczestnictwa w sportach wodnych. Miasto Czaplinek znajduje się w województwie zachodniopomorskim, w otulinie Drawskiego Parku Krajobrazowego. Oprócz jeziora Drawsko, ma dostęp jeszcze do drugiego akwenu jakim jest jezioro Czaplino. Ta piękna lokalizacja co roku przyciąga do tego miejsca mnóstwo amatorów sportów wodnych, a także ciszy i spokoju.

Kolonie Czaplinek zapewniają uczestnikom bardzo dobre warunki zakwaterowania. Pokoje są przestronne, kilku osobowe, wszystkie z łazienkami. Ośrodki kolonijne są świetnie przygotowane na przyjęcie grup, a serwowane wyżywienie zadowoli nawet te najbardziej wybredne niejadki. Ośrodki kolonijne znajdują się bezpośrednio przy plaży, a więc dzieci mają nieograniczony dostęp do kąpielisk, które są oczywiście strzeżone przez ratowników. Dodatkowo duża liczba drzew zapewnia czyste powietrze oraz bliski kontakt z naturą. Codzienny śpiew ptaków pobudza do działania.

Kolonie Czaplinek to również bogaty program. Niezależnie od wybranej tematyki zajęć jest bardzo dużo. Trwają one rana do wieczora. Wszystko po to, aby nikt nie zaznał nudy. Po obiedzie wyznaczona jest godzinna przerwa przeznaczona na kontakt z rodzicami. Wśród kolonii Czaplinek dostępne są tematyki sportowe, artystyczne, przygodowe, piłkarskie, taneczne, wodne, survivalowe, żeglarskie, paintballowe, językowe, gitarowe, hand-made, z harrym potterem i wiele więcej. Dzięki tak dużemu wyborowi, każde dziecko będzie mogło wybrać sobie wymarzoną kolonię. Kolonie tematyczne w Czaplinku wpływają na rozwój pasji dziecka czy też znalezienie swojego hobby.

Kolonie Czaplinek to przede wszystkim świetna zabawa. W końcu o to chodzi w wakacje! Na dzieci czeka mnóstwo zabaw integracyjnych, rozgrywki sportowe, ogniska, dyskoteki, wyprawy, spacery, wycieczki, wspólne kąpiele i oglądanie zachodów słońca. Cały dzień wypełniony jest przyjemnościami. A wszystko to oczywiście pod okiem doświadczonej i wykwalifikowanej kadry, która ma mnóstwo pomysłów i świetne podejście do dzieci.

Kolonie Czaplinek to czas nawiązywania przyjaźni. Wiele dzieci poznaje się na koloniach, a ich znajomość przeradza się w przyjaźń. Kolonie Czaplinek to również czas samodzielności. Mimo kadry, która zawsze służy pomocną dłonią, dzieci same muszą poradzić sobie z tęsknotą za domem i bliskimi. Na szczęście nie jest to trudne, gdy ma się tyle zajęć. Po prostu na koloniach w Czaplinku nie ma czasu na tęsknotę. Przed snem każdy smyk rozmyśla czym jutro zostanie zaskoczony, jakie atrakcje na niego czekają. Oto właśnie magia kolonii Czaplinek. Dzieci jadące z obawami czy dadzą radę, wyjeżdżają z Czaplinka niezwykle zadowolone. Dodatkowo umawiając się z nowymi przyjaciółmi, że ponownie spotkają się tutaj za rok.