Zazwyczaj kinkiety kojarzyły nam się czymś starym, ale nie bez powodu. Warto przypomnieć jak narodziły się tak naprawdę kinkiety. Stosowane początkowo w kościołach czy zamkach znalazły swoje zastosowanie także w bogatych domostwach. Kinkiet to dawniej po prostu świecznik albo lampa o specjalnej konstrukcji. Stojące lampy, czyli kinkiety były podstawowym źródłem oświetlenia aż do momentu wprowadzenia lamp naftowych. Kinkiety czasowo zniknęły z powszechnego użycia aż do lat 80. XVIII wieku. Kinkiety zadebiutowały po raz kolejny chociażby w paryskich teatrach. Była to troszkę zmieniona wersja znanego nam wcześniej kinkietu, który po prostu zwisał z sufitu. Sprawdził się nie tylko w teatrach, ale także w do budowania nastroju chociażby w hotelach i kawiarniach. Odblaskowa tarcza była wykonana z metalu bądź lustra oraz specjalne klosze, które miały za zadanie rozpraszanie światła. Dawały naprawdę ciekawe efekty wizualne. Dziś kinkiety to nie tylko te wiszące, ale każde wiele rodzai jak chociażby ścienne. Zwykłe lampki w sypialni zajmują tylko niepotrzebną przestrzeń i nie dają zbyt dużego źródła światła w przeciwieństwie do kinkietów.
Tutaj z kolei jest to zależne od tego jakie wybierzemy żarówki do kinkietów. Polecane są żarówki ledowe z tego względu, że emitują one naturalne światło. W ten sposób nie będziemy musieli się martwić o to, że dobraliśmy do kinkietu zbyt intensywne oświetlenie. Kinkiety są stosowane także w łazienkach. Zamontowane koło lustra dają dobre rozświetlenie tego obszaru na którym nam najbardziej zależało. Na rynku są dostępne także kinkiety regulowane, które możemy umieścić według własnego uznania. Oświetlenie ledowe w kinkietach staje się bardzo popularne. Można postawić także na kinkiety w stylu skandynawskim, które już samym wyglądem przyciągają uwagę. Cechuje je prosta budowa, sprawdzi się nawet w minimalistycznym stylu panującym w domu czy też mieszkaniu. Skandynawskie to znaczy przede wszystkim funkcjonalne. Takie kinkiety są najczęściej wykonane z metalu, dlatego cechuje je taka prostota wykonania. To nie tylko element funkcjonalny, ale także mocny akcent pomieszczenia. Kinkiety skandynawskie sprawdzą się nie tylko w sypialni, ale także w pokoju młodzieżowym. Umieszczone na ścianie po jednej stronie dają naprawdę fajne źródło światła. Dzięki regulowanej rączce można je ustawić według naszych upodobań. Sprawdzają się także w pomieszczeniach, które na pierwszy rzut oka znajdują miejsce tylko dla lamp podłogowych. Idealnie sprawują się w pomieszczeniach znajdujących się na poddaszu, gdzie nie ma miejsca na zbyt wielką ilość lamp.
Interesuję się wszystkimi zagadnieniami związanymi z biznesem – od informatyki, po budownictwo, przemysł i branżę medyczną. Od dłuższego czasu rozwijam swoją wiedzę z zakresu sportu (rehabilitacji) i motoryzacji. Śledzę trendy rynkowe i dziele się nimi z Wami.