Jak dbać o BMW?

Dbanie o samochód jest bardzo istotną sprawą. Tylko dzięki niemu możliwe jest długie utrzymanie auta w dobrym stanie i to zarówno jeśli chodzi o wnętrze, o stan techniczny i ogólną kondycję pojazdu. Sprawdzimy dzisiaj jak zadbać o nasze BMW, tak by służyło nam długo i bezawaryjnie.

Po pierwsze postarajmy się zadbać o auto w kwestii technicznej. Jeśli dojdzie do uszkodzenia silnika lub skrzyni biegów, samochód prawdopodobnie będzie musiał pójść na złom, jeżeli jest to starszy model. Pamiętajmy więc o terminowych wymianach płynów eksploatacyjnych, a więc: oleju silnikowego, oleju w skrzyni biegów, płynu chłodniczego, płynu od wspomagania kierownicy i tak dalej. BMW w większości auto montuje również system klimatyzacji, dlatego warto pamiętać o regularnym dobijaniu czynnika do układu, oraz dbaniu o dobry stan uszczelnień. Jest to niezbędne by nie doszło do uszkodzeń, które będą potem wymagały wymiany praktycznie wszystkich elementów tego układu. Kolejna sprawa to stan blacharski auta. Jest to równie ważne jak kondycja techniczna. Pamiętajmy, żeby nasze BMW nie zaczęło rdzewieć. W tym celu postarajmy się o zabezpieczenie antykorozyjne pojazdu, poprzez wtłoczenie oleju we wszystkie szczeliny karoserii dostępne z zewnątrz i wewnątrz auta.

Warto również pomalować podwozie farbą antykorozyjną, dzięki temu zimowa sól nie będzie mogła rozpocząć procesu korodowania podłogi, a także elementów nośnych pojazdu takich jak podłużnice. Aby zachować auto jak najdłużej sprawne, blacharka musi być w możliwie jak najlepszym stanie.

Kolejna sprawa to wnętrze, a więc miejsce w którym spędzamy najwięcej czasu, zarówno jako kierowcy jak i jako pasażerowie. Dbanie o wnętrze to bardzo skomplikowany i pracochłonny proces. Zwłaszcza, że w samochodach marki BMW mamy bardzo wysokiej jakości skórę na fotelach, co wymaga wykorzystania specjalnych środków ostrożności. Tutaj warto byśmy oddali auto do odpowiedniego serwisu, który wykona od czasu do czasu dla na czyszczenie skórzanych powierzchni, ponieważ jeśli nie mamy odpowiednich specyfików i doświadczenia, możemy zrobić więcej złego niż dobrego. Kolejna sprawa to inne elementy tapicerki, taki jak podsufitka czy mata którą wyłożona jest podłoga. Warto raz na kilka lat wyjąć wszystkie te elementy z naszego BMW i wyprać. Jednak nie wchodzi w rachubę po prostu wrzucenie tego do pralki automatycznej. Tutaj również możliwe jest wykorzystanie serwisów dbania o czystość samochodu, które wykonają dla nas usługi prania tapicerki. Co więcej, możliwe jest wykonanie takiej usługi we wnętrzu auta bez demontażu elementów tapicerki, ale to tego potrzebny jest specjalny odkurzacz piorący.

Podsumowując, aby zadbać o swoje BMW tak, by pozostało w jak najlepszym stanie przez długie lata, musimy przeprowadzić różnego rodzaju działania na różnych płaszczyznach. Trzeba zadbać o rozmaite aspekty, takie jak stan techniczny samochodu, stan blacharski karoserii i podwozia, a także o wnętrze. Pamiętajmy, że działania te muszą być podejmowane cyklicznie, w regularnych odstępach czasowych.

Więcej informacji dotyczących aut BMW i MINI znajdziesz na www:

https://www.bawariamotors.pl/bmw/nowe-samochody/bmw-x4/

https://katowice.bmw-bawariamotors.pl/

https://www.bawariamotors.pl/mini/nowe-samochody/mini-countryman/