Gdzie przyjmuje dobry notariusz – Katowice

Znalezienie dobrej kancelarii notarialnej jest na wagę złota. Zwłaszcza wtedy, jeśli mamy do załatwienia jakieś ważne sprawy notarialne, typu sprzedaż domu czy mieszkania, sprawa spadkowa, czy nabycie darowizny. Szukanie dobrego urzędnika państwowego, jakim jest notariusz nie jest wcale łatwe, mimo że jest ich zatrzęsienie. Wystarczy popatrzyć ile ogłoszeń różnych biur i kancelarii znajdziemy w gazecie. Jeżeli przyjrzymy się na szybko, to można by rzeczywiście odnieść wrażenie, że w wielkich miastach na Śląsku za każdym rogiem ulicy znajduje się miejsce, gdzie przyjmie nas notariusz. Katowice są jednym z takich miast, gdzie rzeczywiście łatwiej trafić do notariusza niż do prawnika czy adwokata, jednak wcale nie znaczy to, że możemy pozwolić sobie na szukanie na oślep. Pamiętajmy, że notariuszowi powierzamy bardzo ważne informacje i dane na temat swój, swoich bliskich oraz posiadanego majątku, ważne więc by mieć do takiej osoby zaufanie.

Przede wszystkim możliwe jest sprawdzenie informacji na temat biur notarialnych w internecie. Jest to najprostszy i chyba najszybszy sposób na to, by dowiedzieć się co nieco o tych miejscach, gdzie moglibyśmy się wybrać. Korzystając z faktu, że w mieście takim jak Katowice kancelarii notarialnych jest jak grzybów po deszczu, warto znaleźć sobie jak najbliższą. Nie będziemy musieli dojeżdżać w korkach, ani nic z tych rzeczy. Pamiętajmy, by poszukując baczyć na opinie negatywne, ponieważ to one dają realny obraz tego, jak działa dany notariusz Katowice pełne są biur, które nie mają najlepszej opinii, dlatego warto je od razu sobie odfiltrować, by potem nie być rozczarowanym. Za chwilę powiemy kilka słów o tym jak powinien zachowywać się i traktować klientów, a właściwie petentów dobry notariusz. Jednak wróćmy jeszcze do tego, jak takiego znaleźć. Otóż oprócz internetu mamy tradycyjne możliwości zapytania wśród sąsiadów, rodziny, znajomych. Wybierajmy raczej osoby starsze, bo młode mogły jeszcze nie mieć do czynienia z notariatami.

Ważne jest też, byśmy my – już po odbytej wizycie – napisali w sieci kilka słów o tym, jaka jest nasza opinia o danym notariacie. Dzięki temu inne osoby będą mogły lepiej się zorientować, gdzie znajduje się w okolicy dobry notariusz. Katowice bardzo chętnie dzielą się takimi informacjami, opinii od mieszkańców jest całe mnóstwo, nie tylko jeśli chodzi o notariaty, ale w ogóle o wszystkie placówki świadczące różnego rodzaju usługi. Jeżeli będziemy sobie nawzajem pomagać, to znalezienie kompetentnych osób w dowolnej branży nie będzie wcale trudne.

 

Sprawdź także inne artykuły w tej tematyce: http://www.top100.com.pl/2018/03/26/czy-do-darowizny-potrzebny-jest-notariusz-katowice/