W dzisiejszych czasach człowiek jest narażony na stres. Szczególnie w różnych firmach związanych z marketingiem oraz agencjach reklamowych. Menedżerzy mają pod swoimi skrzydłami grupę podwładnych, którymi muszą zarządzać. Nie jest to łatwe zadanie. Wymaga świadomości siebie. Osoba zakompleksiona i niepewna nie jest w stanie zapanować nad większą grupą, a co dopiero wprowadzić kreatywną, pomocną atmosferę.
Dla takich osób powstał coaching menedżerski.
Jak nazwa wskazuje, są to spotkania z coachem (ok. 8), które mają zaowocować zwiększeniem efektywności i potencjału zawodowego menedżera. Trwają one ok 1-1,5 godziny. Na każdym z nich są szczegółowo omawiane techniki, dzięki którym pracownik będzie w stanie poradzić sobie w codziennej wydajnej pracy.
Czego można się nauczyć?
Coaching menedżerski oferuje zmianę życia prywatnego i zawodowego. Techniki, które poznaje pracownik, dodają mu pewności siebie – a co za tym idzie, zwiększają jego produktywność, pomysłowość i polepszają wyniki firmy. Jest to inwestycja w pracownika, by firma mogła mieć coraz lepsze wskaźniki rozwoju.
Menedżer poznaje swoje dobre i złe strony, uczy się je wykorzystywać. Wie już, jak planować i wyznaczać realistycznie cele. Uczy się, jak monitorować podwładnych i wyzbyć się negatywnych myśli. Buduje dojrzałe relacje. Nie boi się angażować w różne przedsięwzięcia. Dokonuje oceny wyników swojego zespołu, wyznacza zadania. Uczy się, jak rozmawiać i motywować grupę. Wprowadza przyjazną – sprzyjającą kreatywności – atmosferę. Rozwija po prostu umiejętności, jakie powinien posiadać dobry menedżer – jak zarządzać ludźmi. Często bywa tak, że inteligentni, doświadczeni, oczytani ludzie nie potrafią przekazać swojej wiedzy. Podczas zajęć z coachem menedżer uczy się właściwej komunikacji w podwładnymi, klarownego wyrażania myśli i metod nauczania.
Czy warto?
Zdecydowanie. Coaching menedżerski jest najnowszą i póki co, najskuteczniejszą metodą na rozwój zawodowy i osobisty osób na wysokim stanowisku. Zarządzanie zespołem nie należy do najłatwiejszych zadań, dlatego każdemu menedżerowi – i początkującemu, i doświadczonemu – przydadzą się takie spotkania.
Interesuję się wszystkimi zagadnieniami związanymi z biznesem – od informatyki, po budownictwo, przemysł i branżę medyczną. Od dłuższego czasu rozwijam swoją wiedzę z zakresu sportu (rehabilitacji) i motoryzacji. Śledzę trendy rynkowe i dziele się nimi z Wami.