Całoroczny domek na działce?

Czy ktoś marzył o możliwości spędzenia okrągłego roku na działce? Jeśli tak, to z pewnością musiał podjąć rozważania na temat tego, jaki domek należałoby na tą okoliczność zbudować. Zacznijmy od tego, że zasadniczo na działce pojawia się kilka typów domków. Pierwsze to stare pakamery ze sklejki, które są przywożone z różnego rodzaju budów i kupowane za bezcen. Umożliwiają one mieszkanie w okresie letnim, jest w nich ciepło ale jednocześnie trudno mówić tutaj o jakimkolwiek wyglądzie czy stylistyce. Pomijamy już fakt, że takie pakamery są najczęściej bardzo małe. Drugie to domki drewniane, które budowane są specjalnie po to, by można było w nich mieszkać na wakacjach. Ostatecznie mamy domki murowane, które jednak nie zdarzają się na działkach tak często. Jaki domek wybrać, by móc mieszkać w nim cały rok?

Pewnie większość odpowie, że najlepszy byłby domek murowany. Trudno się nie zgodzić, ale trzeba tutaj rozważyć różne fakty. Przede wszystkim, domek murowany to bardzo duży koszt budowy, dlatego jeżeli nie posiadamy zbyt dużej ilości środków, to budowa takiego domku będzie raczej poza naszymi możliwościami. Natomiast domki drewniane mogą wydawać się dobre tylko na lato, natomiast koszty ich budowy są znacznie niższe. Czy aby naprawdę tak jest? Budowa domków letniskowych z drewna, które mogą posłużyć na cały rok, nie jest dziś problemem. Dostępne są różne rodzaje materiałów, które taką budowę nam znacznie ułatwią. Możemy zbudować domek z bali, ze sklejki lub innych podobnych materiałów. Ich transport nie jest kosztowny, natomiast wartość izolacyjna oraz wygłuszająca jest bardzo dobra. W domku będzie ciepło, cicho, nie będzie przeciekać woda deszczowa, ani zawiewać wiatr przez szczeliny. Oczywiście nie ma tutaj problemów również z tym, aby taki domek dodatkowo ocieplić za pomocą styropianu lub wełny mineralnej.

Jak widać, do całorocznego mieszkania równie dobrze może się nadać domek murowany, co drewniany. Dzięki szerokiej gamie produktów dostępnych na dzisiejszym rynku, możemy stworzyć domek tani i dobry, który pozwoli na mieszkanie nawet podczas mroźnych zim. Trzeba tylko pamiętać, by zagospodarować w środku wszystkie wymagane pomieszczenia, wykonać kuchnię i ubikację, zadbać o ogrzewanie i ciepłą wodę. Jeżeli w pobliżu nie ma kanalizacji, konieczne będzie zbudowanie szamba dla odprowadzania ścieków. Z tak przygotowaną działką możemy bez problemu pokusić się o to, by przeprowadzić się na stałe poza miasto i zażywać wszystkich zalet jakie są z tym związane, przede wszystkim bliskości natury i świeżego, czystego powietrza.

Polecamy: http://www.redear.eu/domy-z-bali